Przejdź do treści Przejdź do menu

O NAS

Przedszkole nr 2 zlokalizowane jest w środku miasta, a mimo to znajduje się w miejscu spokojnym, bezpiecznym i oddzielonym od ulicznego zgiełku. Jest czynne w godz. 6.30-16:30.Budynek główny mieści się przy ul. Bolesława Krzywoustego 3, w którym znajdują się cztery sale zabawowo-dydaktyczne wraz z łazienkami, sala przeznaczona do ćwiczeń gimnastyczno-ruchowych i uroczystości przedszkolnych, kuchnia oraz szatnia dla dzieci. Ponadto od dwóch lat dwie sale zabawowo-dydaktyczne wraz z zapleczem sanitarnym i gabinetem logopedycznym znajdują się na terenie Szkoły Podstawowej nr 3 przy ul. Adama Asnyka 30.

GRUPA I

sala 1

GRUPA II

sala 2

GRUPA III

sala 3

GRUPA IV

sala 4

GRUPA V

sala 5

GRUPA VIsala 6

SALA GIMNASTYCZNA

sala gimn

ŁAZIENKI

łazienka

Zaletą przedszkola jest duży, zadbany i ogrodzony teren, który sprzyja zajęciom na świeżym powietrzu zapewniając odpowiednie warunki do wszechstronnego rozwoju fizycznego i umysłowego. Każda grupa wiekowa dzieci w budynku głównym posiada osobne wejście do ogrodu, z którego również korzystają dzieci z oddziałów znajdujących się na terenie szkoły.

ogród 1 ogród 2


Edukacja w naszym przedszkolu skierowana jest na odnoszenie przez dzieci sukcesów tak, aby wszystkie przedszkolaki przez resztę swojej edukacji radziły sobie w otaczającej rzeczywistości. Zapewni im to wykwalifikowana i doświadczona kadra pedagogiczna oraz szeroka współpraca z organizacjami i instytucjami środowiska lokalnego.

Priorytety naszej pracy to:

-bezpieczeństwo dzieci
-akceptacja i poszanowanie praw wychowanków
-podnoszenie jakości pracy przedszkola
-stosowanie nowatorskich metod pracy
-wprowadzanie dzieci w świat kodowania i programowania.